FAQ

SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

1. Kiedy mogę składać zamówienia?

Zamówienia można składać 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, jednak realizacja zamówień odbywa się w dni robocze czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, z wyjątkiem świąt.

2. Czy mogę zamówić produkty, których nie ma na stronie?

Oczywiście. Wystarczy w zakłace kontakt wybrać wycena produktów niestandardowych i w wiadomości opisać produkt - nakład, format itp. Jeśli będziemy w stanie sprostać zamówieniu, wyślemy wycenę z terminem realizacji.

3. Jakie są terminy realizacji zamówień?

Terminy realizacji zamówień podane są w każdej zakładce produkty, po wyborze nakładu z prawej strony widnieje termin realizacji. Czas realizacji zamówień zależy od akceptacji plików oraz dokonania płatności (dotyczy zamówień z opcją przelew, przelew 24, PayU). Akceptacja plików i opłacenie zamówienia po godzinie 15 skutkuje przeniesieniem realizacji zamówienia na następny dzień roboczy.

4. Czy mogę wybrać dowolną ilość produktów?

Produkty drukujemy w ilościach podanych na naszej stronie, jeśli nie ma podanych ilości, które Cię interesują, należy się z nami skontaktować w celu wyceny.

WYSYŁKA ZAMÓWIEŃ

1. Ile kosztuje przesyłka?

Wszystkie produkty z działu druk offsetowy realizujemy za darmo, przesyłki z pozostałych działów to koszt 18 zł brutto za każde 30 kg, dotyczy to przesyłek na terenie Polski.

2. Jak wysyłamy zamówienia?

Zamówienia wysyłamy poprzez firmę kurierską UPS lub własnym transportem na terenie byłego województwa bielskiego po wcześniejszych ustaleniach z zamawiającym.

3. Czy można odebrać zamówienie osobiście?

Tak. Odbiór osobisty możliwy jest w dni robocze, w siedzibie firmy w godzinach 9-16

5. Kiedy następuje wysyłka zamówionych produktów?

Wysyłka natępuję po zaksięgowaniu  środków na koncie (zwykły przelew bankowy może wydłużyć czas wysyłki).

6. Czy można wysłać zamówienie za granicę Polski?

Tak, jednak wysyłka jest płatna i wyceniana indywidualnie po podaniu adresu docelowego. Należy najpierw wysłać zapytanie o koszt tranportu  za granicę kraju i po akceptacji wyceny zamówić produkty.

PŁATNOŚCI

1. Jak można dokonać płatności za zamówienie?

Płatności można dokonać za pomocą płatności PayU i przelewu bankowego.

2. Chcę zapłacić poprzez PayU, ale mój bank nie występuje na liście PayU, co zrobić?

W tej sytuacji należy wykonać przelew bezpośrednio przez swój bank na nasz rachunek bankowy :

ING 78 1050 1070 1000 0090 9594 6340, w tytule przelewu należy wpisać numer zlecenia, a potwierdzenie przelewu wysłać na biuro@gitdruk.pl

3. Czy mogę zapłacić za zamówione produkty przy odbiorze osobistym?

Nie, każde zamówienie należy opłacić przed realizacją zamówienia.

4. Czy można złożyć zamówienie z odroczonym terminem płatności?

Nie, jedynym wyjątkiem są szkoły, urzędy i jednostki administracji publicznej od których zamówienia realizujemy po uprzednim potwierdzeniu mailowym.

PRZYGOTOWANIE PROJEKTU

  1. Jak przygotować pliki do druku?

  - Plik do druku powinien być zapisany w formacie PDF. Wszystkie teksty (fonty) powinny być zamienione na krzywe, a warstwy powinny zostać spłaszczone. Nie akceptujemy otwartych plików programowych.

   - Przy druku offsetowym rozdzielczość grafik, obrazów i zdjęć nie może być mniejsza niż 300 dpi. Druk Wielkoformatowy banery oraz siatki mesh - 72 dpi. Folie, plakaty rollupy canvasy 150 dpi

   - Każdy projekt przeznaczony do druku należy utworzyć w przestrzeni barwnej CMYK.

   - Nafarbienie to suma intensywności każdej z użytych farb. Jeśli nafarbienie będzie za wysokie, to pojawią się problemy w druku, takie jak np. kompletne zalanie farbą danego obszaru pracy, przez co szczegóły w cieniach będą niewidoczne. Maksymalna dopuszczalna wartość nafarbienia nie powinna być wyższa niż 300%. Czerń głęboka to kolor zbudowany z czterech podstawowych kolorów poligraficznych CMYK. Stosuje się ją w celu uzyskania jednolitej apli w kolorze czarnym. Zastosowanie w takim przypadku 100% wartości dla Black może nie dać nam satysfakcjonującego efektu (mogą być widoczne prześwity podłoża). W celu uzyskania głębokiej czerni najlepiej dobrać składowe kolorów:C40 M40 Y40 K100, ale w tym przypadku maksymalna wartość nafarbienia nie powinna być większa niż 220%.

PANEL KLIENTA

1. Zapomniałem hasła, co zrobić?

......

2. W jaki sposób mogę zmienić moje dane?

Jeżeli chcesz zmienić swoje dane kontaktowe lub hasło, wejdź w zakładkę "Moje konto", a następnie wybierz "Ustawienia konta". W tym miejscu możesz dokonać odpowiednich zmian.

POPULARNE PYTANIA

1.Czy jest możliwość wystawienia faktury unijnej?

Tak, Istnieje możliwość wystawienia unijnej faktury, w tym przypadku VAT wynosi 0 zł

2. Czy zamawiając np. 1000 sztuk wizytówek, można zamówić 2x po 500 sztuk w cenie 1000sztuk?

Nie, ilości podane przy produktach dotyczą zawsze jednego projektu.

3. Czy po zaakceptowaniu plików do druku mogę zmienić zamówienie?

TAk, ale jedynie w przypadku kiedy zamówienie nie zostało skierowane do realizacji.

4. Jaki jest czas oczekiwania na odpowiedź na zapytanie ofertowe wysłane na adres mailowy.

Zazwyczaj jest to od 1-4 godzin, w zależności od ilości zapytań, maksymalny czas odpowiedzi to 24 godziny

REKLAMACJE

1. Co zrobić jeśli nie jestem zadowolony z druku?

W przypadku, gdy zamówienie nie spełnia Twoich oczekiwań, masz prawo do reklamacji. Skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia.

2. Czy jeśli po akceptacji pliku do druku zauważę błędy, literówki, można poprawić zamówienie?

Zamawiający bierze pełną odpowiedzialność za treść, jak również ewentualne błędy i literówki. Nie czytamy treści zawartych na przesłanych materiałach i nie bierzemy za nią odpowiedzialności.

10 PODSTAWOWYCH POJĘĆ DRUKU

Spad - termin poligraficzny określający zadrukowany obszar arkusza, który zostaje odrzucony w wyniku cięcia.

lakier wybiórczy UV -  jest nakładany na projekt tylko na wybranych obiektach. Elementy pokryte tym lakierem są bardziej "błyszczące" od innych. Pozwala to podnieść walory estetyczne projektu. Najlepsze efekty można uzyskać stosując wybiórczy lakier UV na powierzchniach matowych. Lakier wybiórczy jest nakładany za pomocą sitodruku.

Proof - specjalnie wykonana odbitka (lub specjalistyczny wydruk) będąca dla drukarza maksymalnie zbliżonym obrazem tego, co powinien osiągnąć na maszyniedrukarskiej pod względem wierności barw. Służy drukarzowi jako wzorzec do odpowiedniego ustawienia (regulacji) maszyny drukarskiej.

zadruk 4+4 - pełnokolorowy zadruk dwustronny.

zadruk 4+0 - pełnokolorowy zadruk jednostronny.

gramatura papier -masa (ciężar) wyrobu papierniczego wyrażona w gramach na metr kwadratowy, pośrednio parametr ten przekłada się na grubość papieru.

CMYK - zestaw czterech podstawowych kolorów farb drukarskich stosowanych powszechnie w druku wielobarwnym w poligrafii i metodach pokrewnych. Skrót CMYK powstał jako złożenie pierwszych liter angielskich nazw kolorów. C - cyjan (odcień niebieskiego), M - magenta (odcień czerwonrgo choć najbardziej podobne kolory to fuksja,karmazyn i amarant, Y - yellow (odcień żółtego), końcowa litera K może oznaczać albo ostatnią  literę słowa black, bądź skrót key colour.

DPI (dots-per-inch) - liczba punktów obrazu przypadająca na cal. Jednostka stosowana do określenia rozdzielczości obrazów generowanych przez drukarki, ploteru, naświetlarki itp.

plik zamknięty/plik otwarty

zmiana tekstu na krzywe  - podstawowy wymóg przy wysyłaniu lub przyjmowaniu plików do druku. Pliki nie zamienione na krzywe nie zapisują w sobie użytych czcionek, co może skutkować brakiem fontów i zamianą ich na inne,problem pojawia się, gdy prześlemy nasze pliki w otwartych formatach do drukarni. Otwarcie takich plików na innym komputerze, gdzie brakuje użytych w projekcie fontów, wiąże się z koniecznością użycia fontów zastępczych, które mogą się bardzo różnić. Zmiana tekstu w krzywe daję 100% pewność, że wszystkie elementy zostaną wydrukowane prawidłowo.

 

zaufali nam
płatność
nasze konto facebook