Czy pieczątka w firmie jest konieczna?

Czy wiesz, że w Polsce nie obowiązuje prawo nakazujące właścicielom firm posiadania pieczątki firmowej? Dlaczego więc w większości firm się one znajdują? Odpowiedź jest prosta, bo jest łatwiej.

O ile na fakturze nie musi być odbitej pieczątki, ba wielu z nas wysyła faktury online, o tyle w spotkaniu z urzędową machiną lub bankiem brak pieczątki może okazać się problemem.Oczywiście sporządzenie odpowiedniego oświadczenia w większości „załatwia sprawę” ale czy nie łatwiej, szybciej i taniej byłoby „przybić” pieczątkę?

Odpowiadając na tytułowe pytanie – nie, nie jest konieczna, warto ją jednak mieć, bo upraszcza życie przedsiębiorców i skraca znacznie czas przebrnięcia przez „papierologię”.

Co powinno być na pieczątce?

Jeśli posiadanie pieczątki nie jest obowiązkowe, to jasne wydaje się, że nie ma gotowego schematu dotyczącego jej treści. Przyjęło się, że umieszcza się na niej nazwę firmy, adres, numer nip - to podstawowe dane. Od wielkości pieczątki zależy czy dodamy Logo, regon, numer telefonu, stronę internetową firmy, adres email czy numer rachunku bankowego.

A może stempel drewniany?

Zaczęło się od producenta tortów, zadzwonił z pytaniem jak może oznakować swoje logo na pudełku na torty, odpowiedź była szybka – stempel. Średnica odbicia została dobrana do ilości tekstu tak jak tuszownica z odpowiednim kolorem. Pozostało odbić firmowy stempel. Odbicie stempla sprawdza się właśnie w takich przypadkach – pudełka, karty rabatowe z odbiciem wizyt, metki, torby papierowe czy pudełka na pizze. Charakterystyka odbicia sprawia, że efekt jest nie zawsze doskonały ponieważ odbicie ręczne nie jest tak precyzyjne jak automat natomiast to właśnie te niedoskonałości sprawiają, że otrzymujemy „retro nadruk”.

Cena pieczątki– ile to kosztuje?

Standardowe wielkości odbicia pieczątek to 38x14mm np. Wagraf 2S, 47x18mm Colop Printer czy tzw. czwórka – Wagraf 4S – 59x25mm. W stałej ofercie mamy pieczątki standardowe, z tuszem czarnym, czerwonym i niebieskim. Cena zależy od wyboru producenta i wielkości pieczątki ale biorąc pod uwagę najtańszą i najdroższą to ceny między 26-37 zł netto. Biorąc pod uwagę, nasz komfort i niewątpliwe zalety posiadania jej oraz to, że pieczątka wytrzymuje do kilku tysięcy odbić cena jest bardzo niska.

Jeśli potrzebujesz niestandardowej pieczątki zapraszamy do kontaktu z naszą drukarnią internetową


Autor : Kornik Drukarz

zaufali nam
płatność
nasze konto facebook