Przygotowanie projektu

1. Jak przygotować pliki do druku?

  - Plik do druku powinien być zapisany w formacie PDF,JPG,TIFF (dokładny opis plików, które przyjmujemy w zakładce - "Jakie formaty plików akceptujemy"). Wszystkie teksty (fonty) powinny być zamienione na krzywe, a warstwy powinny zostać spłaszczone. Nie akceptujemy otwartych plików programowych.

   - Przy druku offsetowym rozdzielczość grafik, obrazów i zdjęć nie może być mniejsza niż 300 dpi. Druk Wielkoformatowy banery oraz siatki mesh - 72 dpi. Folie, plakaty rollupy canvasy 150 dpi

   - Każdy projekt przeznaczony do druku należy utworzyć w przestrzeni barwnej CMYK.

   - Nafarbienie to suma intensywności każdej z użytych farb. Jeśli nafarbienie będzie za wysokie, to pojawią się problemy w druku, takie jak np. kompletne zalanie farbą danego obszaru pracy, przez co szczegóły w cieniach będą niewidoczne. Maksymalna dopuszczalna wartość nafarbienia nie powinna być wyższa niż 300%. Czerń głęboka to kolor zbudowany z czterech podstawowych kolorów poligraficznych CMYK. Stosuje się ją w celu uzyskania jednolitej apli w kolorze czarnym. Zastosowanie w takim przypadku 100% wartości dla Black może nie dać nam satysfakcjonującego efektu (mogą być widoczne prześwity podłoża). W celu uzyskania głębokiej czerni najlepiej dobrać składowe kolorów:C40 M40 Y40 K100, ale w tym przypadku maksymalna wartość nafarbienia nie powinna być większa niż 220%.

 

2. Jak przygotować maski lakieru UV w projekcie graficznym.

 
- W pliku graficznym należy utworzyć dodatkową stronę z maską UV.

- Elementy lakierowane (maskę) należy przygotować w 100% wypełnieniu kolorem (najlepiej czarnym K) oraz spasować względem elementów drukowanych.

- Najlepszą jakość lakierowania zapewnia projekt przygotowany z grafiki wektorowej.
Jeśli nastąpi konieczność zastosowania bitmapy, należy utworzyć ją w wersji czarno-białej, 1-bitowej o rozdzielczości 2400dpi.

- W związku z ograniczeniami technologii sitodrukowej, należy unikać lakierowania małych elementów. Grubość linii nie może być mniejsza niż 1 pkt, natomiast wielkość tekstu nie mniejsza niż 12 pkt. Dopuszczalna odchyłka w pasowaniu wynosi 0,5 mm.

- Projekt należy zapisać w formacie pdf, standardzie PDF-X:2004 gdzie maskę UV należy umieścić na stronie następnej, po stronie z elementami graficznymi; np. w projekcie dwustronnym maski UV należy umieścić na stronach 2 i oraz 4.
 
Powyższe zasady dotyczą zamówień, które realizuje nasza drukarnia internetowa na: ulotki, wizytówki, plakaty wielkoformatowe, katalogi, foldery, teczki firmowe, notesy i in. 

 

zaufali nam
płatność
nasze konto facebook