1. Jak przygotować pliki do druku?
- Plik do druku powinien być zapisany w formacie PDF,JPG,TIFF (dokładny opis plików, które przyjmujemy w zakładce - "Jakie formaty plików akceptujemy"). Wszystkie teksty (fonty) powinny być zamienione na krzywe, a warstwy powinny zostać spłaszczone. Nie akceptujemy otwartych plików programowych.
- Przy druku offsetowym rozdzielczość grafik, obrazów i zdjęć nie może być mniejsza niż 300 dpi. Druk Wielkoformatowy banery oraz siatki mesh - 72 dpi. Folie, plakaty rollupy canvasy 150 dpi
- Każdy projekt przeznaczony do druku należy utworzyć w przestrzeni barwnej CMYK.
- Nafarbienie to suma intensywności każdej z użytych farb. Jeśli nafarbienie będzie za wysokie, to pojawią się problemy w druku, takie jak np. kompletne zalanie farbą danego obszaru pracy, przez co szczegóły w cieniach będą niewidoczne. Maksymalna dopuszczalna wartość nafarbienia nie powinna być wyższa niż 300%. Czerń głęboka to kolor zbudowany z czterech podstawowych kolorów poligraficznych CMYK. Stosuje się ją w celu uzyskania jednolitej apli w kolorze czarnym. Zastosowanie w takim przypadku 100% wartości dla Black może nie dać nam satysfakcjonującego efektu (mogą być widoczne prześwity podłoża). W celu uzyskania głębokiej czerni najlepiej dobrać składowe kolorów:C40 M40 Y40 K100, ale w tym przypadku maksymalna wartość nafarbienia nie powinna być większa niż 220%.
2. Jak przygotować maski lakieru UV w projekcie graficznym.